Bulk, Custom, Wholesale Toothpaste – No Minimums! Shop Now!

BulkToothpaste
BulkToothpaste
  • Home
  • Products
  • Pricing
  • Get A Quote
  • Contact Us
  • About Us
  • More
    • Home
    • Products
    • Pricing
    • Get A Quote
    • Contact Us
    • About Us
  • Sign In
  • Create Account

  • Orders
  • My Account
  • Signed in as:

  • filler@godaddy.com


  • Orders
  • My Account
  • Sign out


Signed in as:

filler@godaddy.com

  • Home
  • Products
  • Pricing
  • Get A Quote
  • Contact Us
  • About Us

Account


  • Orders
  • My Account
  • Sign out


  • Sign In
  • Orders
  • My Account

Right Size, Right Price – A Quick and Helpful Guide

Get Quote

Stock Toothpaste Pricing Guide

Tubes

4 oz

$0.76

Ideal for retail use and daily personal care.


Jars

2 oz

$0.40

Great for travel-size toothpaste or sample giveaways.

8 oz

$0.49

Suitable for families or shared use.

16 oz

$0.57

Bulk option for countertop use, eco-conscious refills


Pails with Lids

1 lb

$0.40

Ideal of DIY portioning or specialty blends.

8 lb

$1.49

Great for small-scale production or in-store refill stations. 

25 lb

$5.89

Holds enough for hundreds of application.

60 lb

$7.49

Suitable for high-volume toothpaste operations.


Buckets

10 lb

$1.49

Sturdy option for in-house toothpsate production or refill center.

25 lb

$5.89

Heavy-duty storage for toothpaste in larger batches. Often used by manufacturers.

60 lb

$7.49

High-capacity solution for facilities that require mass quantities of toothpaste.


Drums

30 gallon

$17.00

Ideal for commercial-scale toothpaste storage or bulk transportation to filling stations.

55 gallon

$25.00

Industrial-grade storage solution.


Totes

Customizable bulk storage for large-scale toothpaste operations. Perfect for contract manufacturers or distribution hubs. Contact us for options tailored to your needs.

Flavored and Colored Toothpaste Pricing Guide

Tubes

4 oz

$2.49

Ideal for retail use and daily personal care.


Jars

2 oz

$1.24

Great for travel-size toothpaste or sample giveaways.

8 oz

$4.98

Suitable for families or shared use.

16 oz

$9.95

Bulk option for countertop use, eco-conscious refills


Pails with Lids

1 lb

$9.95

Ideal of DIY portioning or specialty blends.

8 lb

$79.60

Great for small-scale production or in-store refill stations. 

25 lb

$248.75

Holds enough for hundreds of application.

60 lb

$597.00

Suitable for high-volume toothpaste operations.


Buckets

10 lb

$99.50

Sturdy option for in-house toothpsate production or refill center.

25 lb

$5.89

Heavy-duty storage for toothpaste in larger batches. Often used by manufacturers.

60 lb

$247.75

High-capacity solution for facilities that require mass quantities of toothpaste.


Drums

30 gallon

$2489.49

Ideal for commercial-scale toothpaste storage or bulk transportation to filling stations.

55 gallon

$4564.07

Industrial-grade storage solution.


Totes

Customizable bulk storage for large-scale toothpaste operations. Perfect for contract manufacturers or distribution hubs. Contact us for options tailored to your needs.

Note About Pricing

 Most of the time, the container is included in the toothpaste pricing. However, if you need to purchase containers separately we have listed the prices above.

We are happy to assist with any questions — we're here to help! As proud "people-pleasers," we believe in kindness, value, and quality.

We match or beat any competitor’s pricing. If someone offers a better deal, let us know — we will prove no one beats us in price, quality, speed, kindness, thoughtfulness, patience, or service!

Copyright © 2025 BulkToothpaste - All Rights Reserved.


Trusted bulk oral care—safe, simple, affordable.

This website uses cookies.

We use cookies to analyze website traffic and optimize your website experience. By accepting our use of cookies, your data will be aggregated with all other user data.

DeclineAccept